1. درخواست کتاب های همایش
علاقمندان به تهیه نسخه چاپی کتاب های همایش (مجموعه مقالات و کاروانسرای ظل السلطان)، درخواست خود را به پست الکترونیکی دبیر اجرایی همایش ارسال نمایند.
2. انتشار کتاب مجموعه مقالات همایش
به اطلاع نویسندگان و محققان شرکت کننده در همایش ملی کاروانسراهای ایران می رساند که کتاب مجموعه مقالات همایش به همت موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران منتشر شده است. از نویسندگان مقالات دعوت می شود جهت دریافت نسخه فیزیکی کتاب، به دبیرخانه همایش ملی کاروانسراهای ایران واقع در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه نمایند. جزئیات بیشتر برای تمامی نویسندگان به صورت الکترونیکی ایمیل شده است.
3. انتشار ویدئوهای سخنرانی های همایش ملی کاروانسراهای ایران در پیج اینستاگرامی همایش
به منظور استفاده علاقمندان از سخنرانی های همایش ملی کاروانسراهای ایران، ویدئوهای مربوطه در پیج اینستاگرامی همایش به آدرس زیر بارگذاری شد

https://www.instagram.com/iraniancaravanserais/channel/
4. نمایه شدن مجموعه مقالات همایش ملی کاروانسراهای ایران در سیویلیکا
نمایه شدن مجموعه مقالات همایش ملی کاروانسراهای ایران در سیویلیکا
5. همایش ملی کاروانسراهای ایران در تاریخ 6 اسفند برگزار گردید
بدینوسیله از حضور کلیه شرکت کنندگان در همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال آینده، صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.

استقبال با شکوه صاحب نظران گرامی از این همایش مایه دلگرمی دست اندرکاران برگزاری این همایش شده است.

امید است با بهره گیری از نظرات ارزشمند صاحب نظران شاهد برگزاری موفق تر همایش بعدی باشیم.
دبیر اجرایی همایش
دکتر محمدرضا جلیلوند
6. برگزاری همایش ملی کاروانسراهای ایران در تاریخ 6 اسفند ماه 1399 از ساعت 9 صبح الی 6 عصر
برگزاری همایش ملی کاروانسراهای ایران در تاریخ 6 اسفند ماه 1399 از ساعت 9 صبح الی 6 عصر
7. نمایشگاه عکس کاروانسرا 5 اسفند ماه 1399 از ساعت 9 صبح تا 12 در محل سالن موزه دوران اسلامی، موزه ملی ایران برگزار می شود
نمایشگاه عکس کاروانسرا 5 اسفند ماه 1399 از ساعت 9 صبح تا 12 در محل سالن موزه دوران اسلامی، موزه ملی ایران برگزار می شود
8. تمدید مهلت ارسال مقالات تا تاریخ 2 اسفند ماه 1399
نویسندگان و علاقمندانی که تمایل به ارسال مقالات خود به همایش ملی کاروانسراهای ایران را دارند، می توانند تا تاریخ 2 اسفند نسبت به ارسال آثار خود از طریق سایت همایش اقدام نمایند
9. برگزاری نمایشگاه در روز 5 اسفند و سخنرانی ها در روز 6 اسفند
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش، در روز 5 اسفند در محل سالن دوران اسلامی موزه ملی ایران، نمایشگاه عکس و نگارگری در رابطه با کاروانسراهای ایران برگزار می شود و در روز 6 اسفند، برنامه اصلی همایش شامل سخنرانی ها و ارائه مقالات برگزار خواهد شد.
10. نشست دبیران همایش، اعضاء کمیته اجرایی و ریاست محترم همایش
به منظور هماهنگی و پیگیری امور جاری همایش ملی کاروانسراهای ایران، نشستی در تاریخ 27 بهمن ماه 1399 در تالار گفتگوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار گردید.
11. حمایت بانک ملی ایران از همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده
بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک جهان اسلام و خاورمیانه به جمع حامیان همایش ملی کاروانسراهای ایران پیوست
12. حمایت شرکت همراه اول از همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده
شرکت همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، به جمع حامیان اصلی همایش پیوست.
13. نمایه مقالات همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده در سیویلیکا (CIVILICA)
همایش ملی کاروانسراهای ایران که در تاریخ 5 و 6اسفند ماه ۱۳۹۹برگزار می شود، تحت حمایت سیویلیکا می باشد. با توجه به اینکه این کنفرانس به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی ثبت و نمایه خواهد شد و نویسندگان محترم می توانند مقالات خود را در این کنفرانس ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایند
14. حمایت سازمان بهزیستی کشور از همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده
بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان بهزیستی کشور، مقرر گردید این سازمان از مددجویان علاقمند به خوداشتغالی در حوزه کاروانسراها، حمایت نموده و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار آنها قرار گیرد.
15. حمایت گروه جهانپارس از همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده
گروه جهانپارس به عنوان یکی از حامیان اصلی همایش ملی کاروانسراهای ایران، اعلام آمادگی کرد
16. لزوم ثبت نام مدعوین در سایت همایش
با توجه به محدودیت فضای سالن برگزاری همایش و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی، مقتضی است که افرادی که تمایل به حضور در روزهای همایش را دارند، باید در سایت همایش ثبت نام به عمل آورده و بر اساس اطلاعات مندرج در راهنمای ثبت نام، نوع حضور خود در همایش را مشخص نمایند. بدیهی است اولویت با افرادی است که قبلاً در سایت همایش ثبت نام کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت کرده اند.
17. تغییر محل برگزاری همایش ملی کاروانسراهای ایران
با توافق صورت گرفته با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محل برگزاری همایش از تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تغییر کرده و در سالن دوران اسلامی موزه ملی ایران برگزار خواهد شد.
18. حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از همایش ملی کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده
بر اساس توافق صورت گرفته میان دبیرخانه همایش ملی کاروانسراهای ایران و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارتخانه به عنوان یکی از حامیان اصلی همایش، با دبیرخانه آغاز به همکاری نمود.
19. گزارش "نقش کاروانسراها در توسعه گردشگری ایران" به همت مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران منتشر شد
پنجمین دوره سلسله نشست های چشم انداز صنعت گردشگری در ایران در تاریخ 9 مهرماه 1399 با محوریت "نقش کاروانسراها در توسعه گردشگری ایران" توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران برگزار شد. این نشست با حضور و سخنرانی جناب آقای دکتر نادر کریمیان سردشتی، عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دبیر همایش ملی "کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده" همراه بود.
20. انتشار مقالات منتخب همایش ملی "کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده" در فصلنامه علمی پژوهشی "مطالعات و تحقیقات اجتماعی در ایران"
طبق هماهنگی های به عمل آمده، مقالات منتخب با محوریت موضوعات اجتماعی، در فصلنامه علمی پژوهشی "مطالعات و تحقیقات اجتماعی در ایران" منتشر خواهد شد.
21. نمایه مقالات پذیرفته شده همایش ملی "کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده" در ISC
مقاله‌های پذیرفته شده در اولین همایش ملی "کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده" در ISC نمایه خواهد شد
22. فراخوان اولین همایش ملی "کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده" منتشر شد
«موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران» با همکاری موسسات علمی، آموزشی و پژوهشی و همکاری اساتید، دانشجویان و متخصصان مرتبط با حوزه گردشگری و مهمانداری، اولین همایش ملی «کاروانسراهای ایران: گذشته، حال، آینده» را در تاریخ 5 و 6 اسفند ماه 1399 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می نماید.